بزرگترین و عجیب ترین قبرهای ایرانیان | بلاگ

بزرگترین و عجیب ترین قبرهای ایرانیان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در قبرستان های گوشه کنار دنیا، سنگ قبرهای عجیبی به چشم می خورد اما ااین قبرها خیلی متفاوت از قبرهای دیگر هستند که در ادامه آنها را مشاهده میکنید.
شاید پر بی راه نباشد اگر بگوییم ابناء بشر در طول تاریخ گاهاً بیش از آنکه دغدغه نوع زندگی و محل اسکانشان را داشته باشند، نگران محل مرگ، نوع قبر و محل استقرار بدنشان در زندگی پس از مرگ بودند؛ دغدغه ای که ارجحیت آن بر نوع محل اسکانشان، از ماندگارتر بودن مقبره های آن ها هویدا است؛ مقبره هایی که نه تنها شکل ظاهرشان، که حتی نوع فلسفه ساخت آن ها نیز دستخوش تغییراتی بنیادین در ادوار مختلف تاریخ شده است.

شکل قبر و آیین تدفین مردگان در تمدن های مختلف جهان بر اساس فلسفه مرگ و جهان بینی این تمدن ها شکل گرفته است؛ تمدن هایی که برخی از آن ها سوزاندن مردگان را ضامن شادی ارواح آن ها می دانستند و برخی از آن ها مومیایی کردنشان را؛ اما در کشورمان نیز تمدن های مختلف عیلامی پارسی و مادها هریک شیوه و آیین خاصی در فرم و محتوای بدرقه امواتشان به دنیای مردگان داشتند.
یکی از بقایای به جا مانده از این آیین و مراسم، <<گوردخمه >>های عجیبی است که هنوز در شمال استان خوزستان قابل روئیتند؛ گورهایی چندین تُنی که با ظرافت خاصی تراشیده شده و خانه امنی برای اموات در جهان مردگان مهیا می ساخته است. گورهایی سنگی با ابعادی عجیب و بزرگ...

. آثار شناسی گنج. دفینه ها. آثار شناسی علائم باستانی. اسرار کاوش

...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت: 1:50